SDO Rolety
Kreator Facebook Instagram

34 307 00 22

biuro@sdorolety.pl

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Czuj się zawsze miło i przyjemnie w swoim domu

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Zadbamy o Twoją prywatność...

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              …ze smakiem i w dobrym stylu

« Powrót

Kolor ma znaczenie! Wybieramy kolor materiału w roletach

 

Rolety to nie tylko świetna ozdoba i dodatek do wystroju wnętrza, to także praktyczne narzędzie do regulacji poziomu nasłonecznienia w pomieszczeniach. Kolor użytego materiału jest bardzo ważny. Dzięki niemu można również całkowicie odmienić charakter salonu, kuchni, pokoju dziecięcego czy sypialni.

 

W ochronie przed słońcem

W pomieszczeniach, które są narażone na duże nasłonecznienie, warto zastosować materiały rolet o ciemniejszej barwie. Dodatkowo, po zmroku zapewnią nam maksymalne poczucie prywatności. Wszystko z uwagi na to, że ciemniejsze kolory i odcienie lepiej pochłaniają światło. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się na przykład w sypialni, ale nie będą dobrym wyborem do salonu.

 

Salon czy kuchnia oraz przedpokój to miejsca, w których często przebywamy w czasie dnia. Powinniśmy więc zadbać o odpowiednie oświetlenie. Warto również wspomnieć o tym, że ciemne kolory znacznie pomniejszają pomieszczenia. W miejscach, w których przebywamy najczęściej, sprawdzą się jaśniejsze kolory, na przykład popularny w tym sezonie beż. Jasne barwy spowodują rozproszenie światła, a w konsekwencji w pomieszczeniu w dalszym ciągu będzie jasno, jednak promienie słoneczne nie będą już przeszkadzały podczas wykonywania codziennych czynności.

 

Aby stworzyć niepowtarzalny klimat

Kolor użytego materiału jest też ważny z innego powodu. To właśnie on wpływa na kolorystykę w pomieszczeniach podczas dnia. Przechodzące przez rolety w danym kolorze światło nabiera określonej barwy. Dzięki temu, możemy stworzyć niepowtarzalny klimat, który będzie pasował do wystroju wnętrza.

 

Kolor dużo może zmienić. Użycie materiału o zimnej barwie, czyli niebieskiej lub zielonej spowoduje, że w pokoju będzie chłodniej i bardziej sterylnie. Idealnie sprawdzi się to w przypadku industrialnych i nowoczesnych wnętrz.

Jeżeli użyjemy materiału o ciepłej barwie, czyli na przykład czerwonego lub pomarańczowego, możemy ocieplić nasze pomieszczenie. Dzięki temu salon, pokój lub sypialnia staną się bardziej przytulne.