SDO Rolety
Kreator Facebook Instagram

34 307 00 22

biuro@sdorolety.pl

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Czuj się zawsze miło i przyjemnie w swoim domu

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Zadbamy o Twoją prywatność...

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              …ze smakiem i w dobrym stylu

« Powrót

W kasecie czy wolnowiszące – jakie rolety wybrać?

 

Jest wiele rzeczy, którymi kierujemy się wybierając roletę – kolor, rozmiar, grubość tkaniny, wzór, jednak rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, czy ma to być roleta wolnowisząca czy w kasecie. Który z tych dwóch rodzajów jest lepszy?

 

Roleta wolnowisząca i roleta w kasecie – podstawowe różnice

Główną różnicą pomiędzy roletą w zabudowie a roletą wolnowiszącą jest sposób montażu. Rolety w zabudowie czyli z kasetą i prowadnicami montujemy do każdego skrzydła okiennego osobno, a rolety wolnowiszące, które montujemy do ściany lub sufitu – zasłaniają całe wnęki okienne.

Jeżeli planujemy powiesić nad oknem firanę, lepszym rozwiązaniem będzie dla nas roleta montowana do skrzydła okiennego w zabudowie. Natomiast jeżeli jedyną osłoną okna będzie roleta – można zamontować ją nad oknem w postaci rolety wolnowiszącej na przykład z ciekawym wzorem, który nada wnętrzu charakteru.

 

Co zatem wybrać?

Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, który model będzie dla nas bardziej funkcjonalny?

Zakładając że mamy szeroki parapet, na którym ustawione są rośliny lub inne bibeloty, bardziej funkcjonalna będzie roleta w zabudowie montowana do skrzydła okiennego. Przy takim rozwiązaniu, roleta dzięki bocznym prowadnicom będzie zawsze przylegała do okna, a my nie będziemy martwić się o ułożone na parapetach rzeczy.

Swobodnie opadające na wnękę okienną rolety wolnowiszące doskonale sprawdzą się przy zasłanianiu dużych powierzchni czy przeszkleń. Dają nowe możliwości aranżacyjne, bez konieczności montażu kilku rolet w jednym oknie.

 

Po podjęciu decyzji o rodzaju rolet, trzeba jeszcze wybrać tkaninę. Przy tym wyborze można kierować się przede wszystkim indywidualnymi upodobaniami. Szeroka kolekcja wzorów i kolorów, w tym rozpraszających światło, zaciemniających oraz transparentnych, umożliwia dobór odpowiedniej tkaniny do wnętrza w zależności od jego przeznaczenia.