SDO Rolety
Kreator Facebook Instagram

34 307 00 22

biuro@sdorolety.pl

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Czuj się zawsze miło i przyjemnie w swoim domu

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Zadbamy o Twoją prywatność...

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              …ze smakiem i w dobrym stylu

« Powrót

Materiał do rolety rzymskiej - jaki wybrać?

 

Rolety rzymskie stają się popularniejsze z dnia na dzień. Wyjątkowo prezentują się na naszych oknach, a przy tym doskonale spełniają swoje zadanie, zapewniając nam maksymalny komfort. Trzeba jedynie odpowiednio dobrać materiał, jego rodzaj oraz grubość i fakturę.

  

Jak dobrać rodzaj materiału do pomieszczenia?

Rolety rzymskie pięknie zdobią nasze okna, ale nie powinniśmy zapominać o aspektach praktycznych. Tutaj spore znaczenie ma zastosowany materiał. Tkaniny dzielimy najczęściej na firanowe oraz zasłonowe. Jak można się domyślić, te pierwsze służą bardziej jako ozdoba, a nie ochrona przed światłem słonecznym. Cienki materiał jedynie rozprasza promienie słońca i nie zapewnia pełnego komfortu po zmroku. Wybierając ten rodzaj materiału, musimy liczyć się z tym, że wieczorową porą, po zapaleniu światła, będziemy widoczni dla osób z zewnątrz.

 

Możemy też wybrać materiał zasłonowy, który nie wpuści ani promieni słonecznych, ani wścibskich spojrzeń sąsiadów. Duże znaczenie w tym przypadku ma też kolor materiału. Przez jasny materiał wpadnie nieco więcej promieni słonecznych. Ciemny kolor zapewni nam z kolei duże zaciemnienie w czasie dnia i maksymalną dyskrecję w nocy.

 

Jaki materiał wybrać? Wszystko zależy od pomieszczenia. W sypialni, czyli w pokojach, w których chcemy zapewnić sobie pełną prywatność, lepszym rozwiązaniem będzie ciemny i gruby materiał zasłonowy. W salonach i kuchniach lepiej sprawdzi się materiał firanowy w jasnym kolorze, którzy wpuści odrobinę światła w czasie dnia.