SDO Rolety
Kreator Facebook Instagram

34 307 00 22

biuro@sdorolety.pl

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Czuj się zawsze miło i przyjemnie w swoim domu

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Zadbamy o Twoją prywatność...

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              …ze smakiem i w dobrym stylu

« Powrót

Wybieramy osłony okienne! Od czego zacząć?

 

Trudno nam wyobrazić sobie, że jeszcze kilkaset lat temu nasi przodkowie przebywali w pomieszczeniach, w których znajdowały się jedynie niewielkie szczeliny zamiast okien. Teraz możemy cieszyć się promieniami słonecznymi i pięknymi widokami cały czas! Jednak aby odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń przechodniów i sąsiadów oraz ochronić przed słońcem potrzebujemy osłon okiennych.

 

Różne pory roku – różne potrzeby

Zanim zaczniemy wybierać w niezliczonych wzorach i modelach osłon okiennych musimy zdawać sobie sprawę z tego, jakie funkcje mają one spełniać. Wiele bowiem zależy od tego, czy mieszkamy w wielopiętrowym bloku, czy też w domku na odludnym polu. Czy naszym priorytetem jest odcięcie się od świata zewnętrznego, czy jedynie drobna ingerencja w natężenie promieni słonecznych wpadających do naszego pokoju. Kiedy już to ustalimy warto zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre rolety lub żaluzje sprawdzą się latem, jednak będą nas irytować zimą. Może tak się stać kiedy zdecydujemy się na zbyt jasne, cienkie materiały jako osłony w sypialni – w ciepłe miesiące będziemy mieć jasno od 4:00 rano, jednak zimą pozwoli to na wyłapanie i tak skąpych promieni słonecznych przez cały dzień.

 

Opcje dekoracji okien

Do najpopularniejszych osłon okiennych, które są w stanie chronić nas zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i zapewnić maksymalną prywatność, zaliczamy:

 • rolety (w zabudowie jak i wolnowiszące),

 • żaluzje poziome (drewniane, bambusowe, aluminiowe),

 • żaluzje pionowe

 • plisy.