SDO Rolety
Kreator Facebook Instagram

34 307 00 22

biuro@sdorolety.pl

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Czuj się zawsze miło i przyjemnie w swoim domu

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Zadbamy o Twoją prywatność...

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              …ze smakiem i w dobrym stylu

« Powrót

Czy rolety materiałowe na poddaszu to dobry pomysł?

 

Urządzając mieszkanie, często zapominamy o roletach na poddaszu. W końcu nie musimy obawiać się wścibskich spojrzeń sąsiadów. Po czasie dochodzimy jednak do wniosku, że osłony okienne to rzecz niezbędna, również na oknach dachowych. Nie tylko będą chronić nas przed intensywnym światłem słonecznym, ale także staną się wyjątkową dekoracją.

 

Jak dobrać rolety materiałowe na poddaszu?

Zastanówmy się jakie mamy oczekiwania, kluczowy będzie wybór tkaniny. Mamy możliwość pełnej kontroli światła – od nasłonecznienia do pełnego zaciemnienia, także w ciągu dnia.

 

Wybierajmy tkaniny półprzepuszczalne, jeśli chcemy rozproszyć światło lub delikatnie przyciemnić pomieszczenie i zepewnić sobie prywatność.

 

Wybierajmy tkaniny podgumowane z warstwą refleksyjną odbijającą ciepło, jeśli potrzebujemy całkowitego zaciemnienia i obniżenia temperatury w pomieszczeniu. 

 

Roleta na oknie dachowym powinna być zamontowana w pełnej zabudowie, co sprawi, że materiał nie będzie zwisał i będzie dokładnie przylegał do szyby.

 

Dlaczego rolety materiałowe to dobre rozwiązanie na poddaszu?

Rolety materiałowe, wbrew powszechnej opinii, doskonale sprawdzą się na poddaszu. Do ich głównych zalet można zaliczyć skuteczną ochronę przed intensywnym światłem słonecznym. To w końcu oryginalny design, dostosowany do stylu całego wnętrza oraz łatwa obsługa.