SDO Rolety
Kreator Facebook Instagram

34 307 00 22

biuro@sdorolety.pl

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Czuj się zawsze miło i przyjemnie w swoim domu

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Zadbamy o Twoją prywatność...

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              …ze smakiem i w dobrym stylu

« Powrót

Sypialnia, salon, kuchnia, czyli jakie systemy do jakich pomieszczeń?

 

Zastosowanie zasłon okiennych jest ogromne, podnoszą walory estetyczne mieszkania, chronią naszą prywatność i nas samych przed promieniami słonecznymi. Jednak, żeby uzyskać zadowalający efekt, trzeba je odpowiednio dobrać do pomieszczenia, w którym będą się znajdować.

 

Sypialnia

W sypialni najlepiej sprawdzi się dobrej jakości roleta. Trzeba pamiętać, że tutaj zasłona będzie bardzo często zasłaniana i odsłaniana, dlatego musi mieć odpowiednie parametry i wyróżniać się pewnymi cechami. Roleta nie może przepuszczać promieni słonecznych o poranku i musi nam zapewnić pełną dyskrecję po zmroku, dlatego polecany jest grubszy materiał i sprawdzony mechanizm, który będzie działał płynnie. Dobrym rozwiązaniem może też być żaluzja. O tym, które rozwiązanie sprawdzi się lepiej, zależy od wystroju naszego wnętrza.

 

Salon

Salon to pomieszczenie, w którym przebywamy najczęściej, głównie całą rodziną. Tutaj również sprawdzą się rolety z tkaniną, która nie musi być aż tak gruba jak w sypialni. Roleta ma chronić naszą prywatność i oczy przed słońcem, ale powinna wpuszczać odrobinę światła. Warto też zadbać o stylowy wygląd. Tym bardziej, że rolety materiałowe są dostępne w wielu kolorach i wzorach.

 

Kuchnia

Kuchnia to miejsce, w którym nie tylko się gotuje, ale również przyjmuje gości. Dlatego zasłona okienna powinna być nie tylko praktyczna, ale i elegancka. W kuchni najlepiej sprawdzą się aluminiowe lub drewniane żaluzje, które są łatwe w czyszczeniu. Dobrym rozwiązaniem będą również plisy z uwagi na możliwość przysłonięcia wybranego fragmentu okna.

 

Łazienka

Żaluzje aluminiowe i bambusowe sprawdzą się także w łazience. Z pośród innych zasłon wyróżniają się tym, że są odporne na wilgoć, a w łazience to absolutna podstawa.

 

Przed zakupem zasłon okiennych warto pomyśleć o ich przeznaczeniu. Nie powinniśmy się kierować jedynie wyglądem, ale też ich praktycznym zastosowaniem.