SDO Rolety
Kreator Facebook Instagram

34 307 00 22

biuro@sdorolety.pl

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Czuj się zawsze miło i przyjemnie w swoim domu

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Zadbamy o Twoją prywatność...

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              …ze smakiem i w dobrym stylu

« Powrót

Żaluzje drewniane – wady i zalety

 

W ostatnich latach można zauważyć, że żaluzje wracają do łask. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, te rozwiązania zawsze były niezwykle funkcjonalne. Klienci mogą wybierać pomiędzy żaluzjami aluminiowymi i drewnianymi. Drewnianym na pewno nie można odmówić swojego uroku, jednak mają też pewne wady. Czy są poważne?

 

Dlaczego warto zainwestować w żaluzje drewniane?

Można się zastanawiać, czy żaluzje drewniane są trwalsze i tańsze od innych? Nie w tym jednak tkwi ich siła. Ich główną zaletą są niepodważalne walory estetyczne. Naturalne drewno prezentuje się wyjątkowo pięknie w drewnianych oknach, poza tym, dodaje ciepła całemu pomieszczeniu. Niektórzy nawet twierdzą, że grzechem jest montowanie innych niż drewniane żaluzje na drewnianych oknach.

Inwestując w ten typ żaluzji, możemy być pewni, że świetnie spasują się z każdym wnętrzem, nie tylko tym minimalistycznym, ale i klasycznym, a nowoczesne żaluzje drewniane są nie tylko piękne, ale także wytrzymałe i w dodatku łatwe w utrzymaniu w czystości. Drewno jest też materiałem, które w dużym stopniu są odporne na temperaturę oraz promienie UV.

 

Żaluzje drewniane mają też wady

Niestety, większość rozwiązań ma swoje wady, nie inaczej jest w przypadku drewnianych żaluzji – mogą się po czasie odkształcić. Na pewno nie będzie to szybko, ale należy się z tym liczyć. Tylko czy żaluzje aluminiowe się nie odkształcają? Za dodatkową wadę można uznać to, że naturalne drewno z biegiem lat zmienia swój kolor. Jest to jednak naturalny proces. Powyższe wady są dyskusyjne, nie można natomiast podważyć faktu, że drewniane żaluzje nie są wskazane do montowania w kuchniach i łazienkach – wszystko przez panującą w tych pomieszczeniach wilgoć – drewno lubi je wchłaniać.

Niezależnie od wad, bo który produkt ich nie ma, może warto rozważyć zakup właśnie drewnianych żaluzji i cieszyć się pięknem naturalnego drewna przez długie lata?