SDO Rolety
Kreator Facebook Instagram

34 307 00 22

biuro@sdorolety.pl

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Czuj się zawsze miło i przyjemnie w swoim domu

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              Zadbamy o Twoją prywatność...

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

              …ze smakiem i w dobrym stylu

« Powrót

Żaluzje – podział i różnorodność

 

Żaluzje to obok zasłon materiałowych, plis i rolet jedna z najpopularniejszych form osłony okien przed światłem. Są praktycznie wszędzie, w domu, w biurze, w sklepie… Nic w tym dziwnego, są trwałe, eleganckie, proste w obsłudze i doskonale chronią przed słońcem. Do wyboru mamy też wiele wariantów żaluzji. Jak je dzielimy?

 

Żaluzje to obok zasłon materiałowych, plis i rolet są jedną z najpopularniejszych form osłony okien przed światłem. Są praktycznie wszędzie, w domu, w biurze, w sklepie… Nic w tym dziwnego, są trwałe, eleganckie, proste w obsłudze i doskonale chronią przed światłem. Do wyboru mamy też wiele wariantów żaluzji. Jak je dzielimy?

Podział ze względu na działanie

Wśród wewnętrznych osłon okiennych żaluzje dzielimy na dwie podstawowe grupy: żaluzje poziome oraz pionowe zwane verticalami. To jednak nie koniec podziałów.

 

Podział ze względu na zastosowany materiał

Tutaj główny podział żaluzji wyłania trzy typy – aluminiowe, drewniane i bambusowe. Z tych materiałów tworzy się lamele.

 

Wybór jest spory, więc które żaluzje będą najodpowiedniejsze do naszego mieszkania? Żaluzje dobiera się do kształtu, rozmiaru i koloru okien oraz do stylu pomieszczeń. Drewniane, których główną zaletą jest naturalne piękno, będą pasować zarówno do wnętrz tradycyjnych jak i nowoczesnych, w których dominują naturalne materiały, takie jak drewno i kamień. Można je montować zarówno do okien jak i ścian czy sufitów.

 

Żaluzje aluminiowe z kolei świetnie wpisują się we wnętrza o nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Mogą mieć lamele o dowolnym odcieniu, dlatego można je łatwo dobrać do koloru każdego wnętrza. Wielkim plusem jest ich niska cena i skuteczność w ochronie przed słońcem.

 

Do wyboru mamy jeszcze żaluzje bambusowe. Te stają się coraz popularniejsze, głównie przez modny styl ekologiczny. Świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach o nowoczesnym i tradycyjnych designie. Żaluzje bambusowe spotkamy w różnych fakturach i odcieniach.